8-9 September 2014
Assembly Buildings
Europe/London timezone

Attendee List

143 participants

First Name Last Name Affiliation
Adam Badger Level 3
Ady Baker Level 3
Alun James Tibus
Andrew Bays A10 Networks
Andrew Maybin Tibus
Andy Davidson Allegro Networks // LONAP
Asegid Legesse Teshome Ethio Telecom
Ashley Gregory Alternative
Barbara Wolf Flexoptix GmbH
Barry O'Donovan INEX
Benedicte Titley Internet Archive Project
Bob Sleigh EE
Brandon Butterworth BBC / Bogons
Brendan Cleary Facebook
Brendan Minish Westnet
Brian Nisbet HEAnet
Bruce Van Nice Nominum
Cathy Almond Internet Systems Consortium
Charles Gillan Queens University
Chinnaraji Annamalai Indian Institute of Technology
Chris Bagnall Minotaur IT
Chris Cousins BTI
Chris Grundemann Internet Society (ISOC)
Chris Orsman Level 3 Communications
Colin Whittaker Amazon
Conor Olden Coriant
Craig Denton Extreme Networks
Craig Gallen Entimoss (OpenNMS UK)
Damian O'Neill BTI Systems
Daniel Ankers Domicilium (IOM) Ltd.
Darren James
Dave Wilson HEAnet
David Alldritt HighNet
David Beckett Queens University Belfast
David Farrell Tibus
David Freedman Claranet
David Malone Maynooth University
David Rothera Facebook
Debbie Casey Anchor Associates // UKNOF
Denesh Bhabuta UKNOF
Donal Cunningham AirSpeed Telecom
Duncan Kennedy HighNet
Edwin Punt NL-ix
Eoin Jennings DataCentred
Eoin O'Reillly The Cloud Simplified
Erol Bucukoglu Juniper Networks
Fearghas McKay UKNOF / Flexoptix GmbH
Gerard Gillan Liberty IT
Gerry Brown BT Ireland
Greg Choules Three
Ian Farrer Deutsche Telekom AG
Ian Meikle Zen Internet Ltd
Jamaica Bloch BSkyB
James Galvin Afilias
Javed Vohra Netflix
Jim Reid
John Bond ICANN
John Bussmann Hibernia Networks
John Freebairn Comtek Network Systems UK LTD
John Mahon EPS Global
John Mitchell Comtek
John Souter LINX
John Akeem Etamba Mbulu United Nations
Jonathan McDowell
Jonty Hewlett The Positive Internet Company
Julie Doherty Allegro Networks
Kayode Ajao Diadem Travel International
Keith Mitchell UKNOF
Kenneth Dixon Coriant
Kenny Marlow Alternative
Kevin Mott Alternative
Kieran Dalton BTI Systems
Liz Fletcher
Louise Ashtonhurst
Lynette Walsh
Malcolm Murphy Infoblox
Manus Savage Atlas Communications
Margherita Barbieri
Maria Farrell InterConnect Communications
Mark Downey EPS Global
Mark Kellett Magnet Networks
Mark McFadden InterConnect Communications
Mark McKillop Cisco
Mark Stokes LINX
Mark Taplin A10 Networks
Martin Smith BBC
Marty Strong CloudFlare
Massimiliano Stucchi RIPE NCC
Megan Kruse Internet Society
Michael Boyle Noction LTD
Michael Horn AS250.net Foundation
Michael Major Noction LTD
Mick O'Donovan BT Ireland
Mike Hughes UKNOF
Mike Kelly DataCentred
Mohammad Faisal University of Swabi
Mutairu Arogundade
Nat Morris UKNOF // Cumulus Networks // Esgob Ltd
Nathalie Kunneke-Trenaman RIPE NCC
Neil McRae BT
Niall Beirne enet
Niall O'Reilly
Nick Hilliard INEX
Nicolas CARTRON EfficientIP
Noah Oduntan National Open University of Nigeria
Olaseni Okunola
Paul Cairney Equinix
Paul O'Reilly Virtual1 Limited
Paul Thornton PRT Systems
Peter Maynard
Peter Thornton Finisar Corporation
Philip Stanfield Verizon Ireland
Ralf Weber Nominum
Ray Bellis Nominet UK
Richard Petrie LINX
Rob Evans UKNOF/JANET
Rob Speed BBC
Robert Lister LONAP Ltd
Robert Neep Alternative
Ronan O'Hart Fastcom
Sanjay Chohan Juniper Networks
Sarah Keedy DataCentred
Sarah Nalubwama Unwantedwitness-Uganda
Scott McClelland Bluebox Broadband
Sergiusz Paprzycki Viatel Ltd
Shani Latif Alternative
Simon Beevers Plusnet
Stephen Maloney Imtech ICT
Steve Jones Cube Optics
Steve Seymour Amazon Web Services
Susmita Adhikari Cube Optics AG
Timo Hilbrink XS4ALL
Tom Bird Portfast Ltd
Tom Everenden Noction LTD
Tom Hill Bytemark Hosting
Tony Gray HEAnet
Tony Pearson Finisar
Tref Davies LONAP
Veronika McKillop Cisco
Wale Bakare Bensham Grove Community Center ( Gateshead Council )
Will Hargrave LONAP
Yaseen Patel Alternative
Zanecebo Mchunu ISOC Gauteng Chapter
Your browser is out of date!

Update your browser to view this website correctly. Update my browser now

×